Sauna

Z TULipedia

Přejít na: navigace, hledání

Obsah

[editovat] Úvod

Akademické sportovní centrum (ASC) provozuje pro studenty saunu. Je hned pod kolejemi Harcov v budově ASC. Když vejdete do budovy, tak po levé straně máte vrátnici. Pokračujte rovně za schody. Sauna je pak po pravé straně (bílé dveře).

[editovat] Otevírací doba

Otevřeno bývá skoro celý týden, vždy od odpoledne do zhruba půl desáté. Každý den je určen pro někoho jiného. Některé dny jsou pouze pro ženy, jiné společné a jeden den bývá pro páry. Jen pro chlapy sauna tuším moc nebývá.

[editovat] Poprvé v sauně

Když otevřete dveře do sauny, tak vejtede do chodbičky. Tam najdete poličky na boty. Zároveň je tam okénko, kde je milá paní, která se o saunu stará. Jí ukážete buď permici, nebo ISIC (a v tom případě zaplatíte asi 40 Kč). Zaroveň, pokud chcete, tak Vám paní za 30 Kč propůjčí prostěradlo, do kterého se můžete zabalit. V této chodbičce a ve vedlejší místnosti jsou věšáky a skříňky od kterých si můžete půjčit klíče a dát si tam věci. Po vysvlečení můžete do sauny, která je v další místnosti. Naproti vstupu do sauny jsou dvě sprchy. A za saunou je bazének se studenou vodou. Poslední dveře vedou do odpočívárny, kde je několik lůžek, na která si po saunování můžete lehnout. Bývá tam zhasnuto, aby nebyli odpočívající rušeni ostrým světlem ze zářivek.

Sprchy, šatny, bazén... vše je společné. Ale ze studu nemějte obavy. Jednak můžete mít (až na sprchování) kolem sebe ručník či prostěradlo. Ale hlavně tam jsou všude okolo fajn lidé (studenti/studentky), se kterými jistě najdete společná témata. Stud všem vydrží většinou maximálně půl hoďky, hodinku :)

U té milé paní si můžete objednat i leccos k jídlu a pití. Např.: Párky, sekanou s chlebem, pivko (ze zkušenosti doporučuji spíše nealko), minerálky, apod.

[editovat] Jak se saunovat

3x-4x opakovat saunu 10-15 minut (ale jen do doby, než Vám to začne být nepříjemné). A pak následuje min. 15 minut odpočinku. Více o saunování najdete na internetu.

[editovat] Proč je dobré se saunovat

Saunování je skvělý způsob na fyzický i psychický odpočinek. Pro náročném dni jde o opravdu úžasnou relaxaci. Vřele doporučuji vyzkoušet.