Průkaz studenta

Z TULipedia

Přejít na: navigace, hledání

Obsah

[editovat] Úvod

Jako průkaz studenta dostanete po vašem nafocení a zaplacení nějaké té stokoruny kartu ISIC. Lze si zažádat prý i o obyčejný "neISIC", ale v praxi se to moc nevidí.

[editovat] Vydání karty

Zajděte si do místnosti, která je hned v budově F v přízemí naproti vstupu do menzy. Jsou to dveře napravo od internetové kavárny. Tam Vás nejříve na ISICa vyfotí řeknou Vám, kdy bude karta hotova a kde si ji můžete vyzvednout. A pokud Vám to neřeknou, tak se ptejte. Někdy se totiž ISIC vydává na studijním oddělení.

[editovat] Použití karty

Karta ISIC obsahuje elektronický čip, případně čárový kód, kterým se identifikujete na mnoha místech:

  • vstup do knihovny
  • vstup na kolej
  • výdej objednaných obědů
  • tisk a kopírování
  • vstup/odchod na/z budovy školy po uzavření (například budova K v 18 hodin)

[editovat] Dobíjení peněz

Ke kartě je zřízen účet, na který si nabíjíte peníze, které můžete utratit za obědy nebo na tisk nebo kopírování v samoobslužbém systému.

Peníze si lze dobít takto:

  • v nabíjecích automatech
  • bankovním převodem
  • na přepážce v menzách

Při vložení peněz přes nabíjecí automaty a v menze se částka přičte ihned. U bankovního převodu to pár dní trvá, než platba dorazí.

Dobité peníze pak můžete použít na kopírování, tisk a pro nákupy v Menzách.

[editovat] Vstup na kolej

Pokud bydlíte na kolejích, je třeba si aktivovat povolení pro otevírání elektronických vysouvacích vstupních dveří. Ty jsou totiž v pracovní dny zavřené v době 00:00-06:00, v sobotu celý den a v neděli pak 0:00-16:00 a otevřou se pouze po přiložení vaší karty ke čtečce před dveřmi.

Aktivaci Vám po ubytování zařídí na ubytovací službě, která je v areálu Harcov naproti vchodu do menzy (mezi bloky C a D). Pozor: Aktivovaná karta nefunguje ihned, ale až příští den. Aktivace totiž proběhne až při synchronizaci databází, která probíhá každý den někdy po půlnoci.

Kromě čtečky tam je i zvonek, kterým se dozvoníte na vrátnou. Zpočátku, než Vám vydají ISICa, tak budete muset zvonit a prokazovat se kolejkou, pak vám až otevřou. Ale nepočítejte s tím moc dlouho. Zpočátku se to takhle kvůli prvákům dělá, pokud se ale pak na aktivaci karty vykašlete, tak se může stát, že jedné noci zůstanete stepovat venku, protože Vás vrátný bude ignorovat a nechá Vás pěkně vykoupat, že jste si kartu neaktivovali.

[editovat] Tisk a kopírování

Máte-li na svém kontě na kartě již nějaké peníze, můžete za ně kopírovat a tisknout. Při kopírování stačí přijít k libovolné kopírce, přiložit kartu a držet se instrukcí.

Bližší informace v sekci Tisk a kopírování.

[editovat] Další (náhradní) průkazy

Na celém TULu budete používat jen ISIC. Žádné další elektronické karty nejsou třeba.

Pokud ale z nějakého důvodu ISIC nedostanete, nebo to bude trvat déle, nebo ho ztratíte, tak si můžete u okénka v Menze dočasně zapůjčit též elektronickou kartu (ale bez jména a fotky), s kterou můžete zatím chodit na obědy a otevírat si na koleji. Záloha na tuto zápůjčku je 200 Kč. Až budete mít ISICa, tak tuhle kartu vrátíte a oni Vám účet převedou na onoho nového ISICa. Samozřejmě si znovu pak budete muset aktivovat i povolení vstupu na kolej.