Menzy

Z TULipedia

Přejít na: navigace, hledání

TUL má v Liberci tři menzy.

Obsah

[editovat] Jednotlivé menzy

[editovat] Menza Harcov

Tato menza je umístěná uprostřed areálu kolejí Harcov. Kromě objednaných jídel si zde můžete na místě koupit minutky, saláty, dezerty, sušenky, pití a mnoho dalšího. Je to jediná menza, kde se dělají i večeře.

[editovat] Saláty

Saláty jsou za velmi výhodnou cenu. Vezmete si misku a můžete jí naplnit libovolnou kombinací zeleniny, která je připravená a nakrájená hned vedle.

Pokud si naberete jen po okraj misky (vhodné jako příloha k jídlu), bude Vás to stát 7,50 Kč. Když přidáte a naberete sí více, bude Vás to stát 15 Kč. Zde je dobré říci, že množství je omezeno jen tím, kolik se na misku vejde tak, aby to nepadalo. Se šikovností a správnou posloupností zeleniny lze tak vytvořit opravdu obrovské porce :) .

K salátu si můžete vzít pečivo. Bývají tam housky.

[editovat] Menza Husova

Menza je umístěná v budově F v Husově ulici. Přes oběd očekávejte, že tam bude dosti narváno. Kromě objednaných jídel si zde můžete na místě koupit minutky, saláty, dezerty, sušenky, pití a mnoho dalšího. Hned vedle menzy je bufet, který se často také hodí. A co Menza na Vesci? - tam se vaří jen večeře :).

[editovat] Saláty

Zde to platí podobně, jako v menze na Harcově. Bohužel tu ale nevedou malé porce podle vlastního přání. Vše, co si naložíte, tak je za 15 Kč. Někde tam bývají předpřipravené malé saláty a ty jsou za oněch 7,50Kč.

[editovat] Menza Voroněžská

Menza Voroněžská je umístěna ve Voroněžské ulici v budově H. Zde se stravuje převážná většina studentů a pedagogů z Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické a Ekonomické fakulty. Je možnost doplňkového prodeje v podobě salátů a polévky za 16 Kč dle denní nabídky. Kolem dvanácté hodiny je zde docela přeplněno.

[editovat] Vesec

Na Vesci je možnost si objednat pouze večeři, přičemž nabídka je stejná jako na Harcově, tedy výběr ze dvou jídel s polévkou, akorát s tím rozdílem, že jídlo si neobjednáváš přes internet, ale kupuješ dole v kanceláři na Vesci. Prodej jídla je vždy v době vydávání, tedy od 17:30 do 19:00. Večeře se objednává minimálně dva dny dopředu, protože jídla jsou na kolej dovážena. V případě dlouhé výuky máš možnost jídlo po dohodě vyzvednout později.

Menza spíše jídelna je přímo v bůdově.

Dále je na vrátnici možno zakoupit bagety a pití. Jsou zde i automat na chlazený nápoje a teplý nápoje a automat na sladkosti.

Pokavaď by ani tohle neukojilo tvůj apetit, máš ještě možnost si dojít do Kiki baru, který je cca 100m od vchodu koleje, kde prodávají jak klasická jídla tak i pizzy(od 15 hodin). Od 11 hodiny prodej obědů. Tohle je již mimo menzy tak počítej s krapet větší cenou, ale zarověň i s větší porcí.

[editovat] Objednávání jídel

Ve všech menzách je týden dopředu stanoven jídelníček. Každý den si můžete vybrat zhruba ze čtyř hotových obědů. Večeří na Harcově bývá na výběr méně, ale výběr tam je také. Jídelníčky jsou ve všech menzách stejné.

U každého jídla je nějak stanoven maximální počet, který jsou schopni vydat.

Tato jídla se objednávají přes internetový portál nebo na terminálech v menzách. Objednávky jsou vázány na čipovou kartu (nejčastěji je to ISIC), respektive na účet s penězmi, který na kartě je. Jak je podrobněji řečeno v sekci průkaz studenta, musíte si na kartu přednabít peníze, jinak si oběd neobjednáne (do mínusu jako v bance jít nemůžete :) ).

Jídlo je dobré objednat si alespoň den dopředu. U Každého jídla je stanoven maximální počet porcí, které jsou v menze schopni vydat. Může se proto stát, že zrovna to, na co máte chuť, tak už objednat nepůjde. Nebo dokonce nepůjde objednat už nic. V praxi však většinou alespoň jedno jídlo objednat lze i těsně před obědem.

Výhodou je, že objednávku můžete kdykoliv zrušit. A to i když už se oběd vydává. Toto vaše jídlo se pak uvolní a Vám se přičtou peníze zpět na účet. Vaší porci si pak může objednat někdo jiný. Může se tedy stát (a stává se to), že například ráno nic objednat na aktuální den nelze, ale před obědem se v systému objeví ještě několik porcí, které jsou k dispozici.

Jídlo, které si ale objednáte a nevyzvednete (bez zrušení), tak Vám propadne a peníze za něj již neuvidíte.

Nemáte-li ISICa, můžete si pořídit dočasný průkaz, který funguje zcela stejně.

Do objednávek po internetu se přihlašuje na této stránce pomocí konta do sítě Liane.

Systém je v současné době tzv. "bezlimitní". Můžete si tedy na jeden den objednat, kolik porcí chcete. To se hodí například, pokud Vám přijede nějaká návštěva.

[editovat] Platba hotovostí

Většinu věcí můžete zaplatit i hotově bez karty. U sušenek, pití, dezertů, apod. není problém. Ale dejte si pozor na jídla, protože ty jsou dotovaná a když budete platit hotově, tak Vám naúčtují plnou cenu bez dotace (protože takto si tam může jít nakupovat kdokoliv). Proto se raději nejdříve optejte, jestli je rozdíl v ceně podle toho, jak budete platit.

[editovat] Odkazy