Kolej Vesec

Z TULipedia

Přejít na: navigace, hledání

Obsah

[editovat] Umístění na pokoj

Na jaký pokoj budete umístěni se dozvíte až při ubytování.

[editovat] Popis

Pokoje jsou tvořeny jedinou místností. Počet osob na pokojích se pohybuje od 2 do 6. Na pokojích jsou palandy (na některých pokojích už jen postele), stoly, skříně. Stůl (160 x 80 cm) a skříň je maximálně pro dvě osoby, v lepších případech vychází na každého vlastní skříň a někdy i stůl. Přípojky na internet jsou 2 nebo 4, v případě více počítačů na pokoji než je přípojek řešit přes router. Na většině pokojích jsou ledničky.

Kuchyň, koupelna a záchod je společný na patro. V kuchyni je umístěna lednička, mikrovlnka a 3 vařiče po dvou plotýnkách. Záchodů a sprch je na patro dostatek. Většina je po rekonstrukci. Tyto prostory a společná chodba jsou uklízeny firmou. Pokoje si uklízí každý sám. Pro krácení volného času je zde posilovna, dva pingpongové stoly, stolní fotbálek, aerobic, v loňském roce i taneční. Na dvoře je prostor pro basket či florbal, posezení pod pergolou.

Co se nákupů týče je cestou několik obchodů, takže hlady nezemřete :-). Hned na Fügnerově je Tesco, Billa a dva další obchody. Cestou, stačí jen vystoupit, nakoupit a jet, dál je Kaufland a pak zastávku před kolejí je Samoobsluha. V OC Nisa, kde nalezneš Hypernovu, do které se z Fügnerovy dostaneš autobusem zadarmo a pak už je to z Hypernovy 15 až 20 minut pěšky. A komu se nechce nakupovat a pracně tvořit jídlo, je možnost si přímo na koleji zakoupit večeře, tvořené polévkou a výběrem ze dvou jídel.

Mnohem více se dozvíš na Průvodci po koleji Vesec [1]

[editovat] Jak dojet

Spojení s centrem města zajišťuje liberecká městská hromadná doprava. Význam slova hromadná jistě brzy pochopíš sám. Na zastávku ke koleji Tě dovezou autobusy č. 13, 24 a 26, směr Doubí – jinak dojedeš do Pavlovic a tam žádná kolej není, ani železniční :). Stejná čísla jezdí i do města na centrálu městské dopravy, zastávku Fügnerova.

Školní budovy jsou převážně umístěny u Husovy ulice, kam Tě z Fügnerovy dovezou autobusy č. 15, 19 a 29. Tyto autobusy také pokračují dále na Harcov. Pod školní areál se dá dojet i tramvají, a to na zastávku Muzeum, odkud musíš jít pěšky. Přestup na všechny tyto linky je právě na Fügnerce. Přímo od zastávky Vesec (u koleje) jezdí také jeden školní autobus (č. 57) speciálně pro studenty z Vesce. Odjíždí v 8:18 a doveze Tě přímo až na Husovku, bez nutnosti přesedání.

Jak jezdit MHD, za kolik, pořízení lítačky

Na hledání spojení doporučuji používat prográmek VesecGo, který najdeš ke stažení na veseckých stránkách.

[editovat] Odkazy

WEB Kolejí Vesec