Kolej Harcov

Z TULipedia

Přejít na: navigace, hledání

Obsah

[editovat] Popis

Koleje umístěné v městské části Harcov ubytují větší část studentů. Celý areál se skládá ze 6 bloků (budov), které jsou označeny písmeny A až F.

Pár fotografíí http://letniubytovani.tul.cz/cs/o-nas/

[editovat] Jak se ubytovat (první den na koleji)

Studenti prvních ročníků mají nástup na koleje v neděli 25.9.2011. Informace o přidělené koleje naleznete na této stránce kolejí informaci. Podle těchto informací se stačí nahlásit na vrátnici bloku na kterém budete bydlet, kde dostanete smlouvu o ubytování, kolejku a povlečení. Na nástup na koleje si nezapomeňte přinést 1 fotografii (na kolejku) a občanský průkaz. Pokud jste v mezidobí podání žádosti a nástupu na kolej vyměnili občanku, je nutné buď předem informovat Ubytovací službu, nebo tam před ubytováváním na vrátnici zajít, aby změnili číslo dokladu v databázi!

[editovat] Základní výbava pokojů

 • postel (přistýlka) na kterou dostaneš povlečení, deku a polštář
 • stůl se židlí a lampičkou (přistýlkáři na A,B,C je nemají, na D,E,F ano)
 • WC (na WC je pouze štětka, takže papír, čistící prostředky atd. musíš mit svý)
 • sprcha (tady platí to samý - hygienický potřeby musiš mit svý)
 • kuchyňka - v kuchyňce je pouze 2plotýnkový vařič, lednička a dřez na mytí nádobí, takže veškeré nádobí, hrnce, pánvičky, utěrky atd. si musiš přinýst :-) (mikrovlnku, varnou konvici a nic podobnýho tu nenajdeš)
 • koš, lopátka, smeták, kýbl (hadr na stírání v buňce neni)
 • všude je hromada skříní, do kterejch se dá uložit fůra věcí, jen jsou některý místa poměrně vysoko
 • vysavač na buňce není, ale je možnost si ho asi za 16 peněz/hodinu vypůjčit na vrátnici
 • telefon (lze s ním zdarma volat mezi pokoji na koleji i po celé univerzitě. Telefon má veřejné číslo, dá se z něj dovolat i běžně z venku)

[editovat] Přistýlka

Bloky A,B,C přistýlku nemají. Pokoje jsou příliš malé na to, aby zde byly ubytované tři osoby.

Bloky D,E,F obsahují přistýlku ve formě vysouvacího lůžka. Lůžko je místo úložného prostoru jedné z postelí. Obsahuje krásnou novou matraci, stejnou jako je na posteli. Jediný rozdíl je tedy, že tato "postel" je hodně nízká. Ovšem přistýlkáři mají svůj vlastní stůl i židli.

[editovat] Co si vzít s sebou na Harcov

 • Určitě si vem pantofle na přezutí (po pokoji je lepší chodit v pantoflich než na boso nebo v botách, kde navíc hrozí, že koberec zašpiniš a budeš platit zbytečně sankce za čištění)
 • Doporučuju si vzít i nějakou tu rozdvojku do elektriky (v pokojích bývají jen 2 zásuvky)
 • Budete-li používat na kolejí počítač, nezapomeňte na dostatečně dlouhý UTP kabel pro připojení do internetu.

Základní potraviny si můžeš koupit dole v menze nebo v jednom z přilehlých obchůdků cestou ze školy (Vendulka,COOP, atd.).

[editovat] Jak se na Harcov dostat

[editovat] Vlakem či autobusem

Z vlakového či autobusového nádraží dojeďte tramvají 2 nebo 3 (směr Lidové sady) na stanici Fügnerova a odtud se autobusem na koleje dostanete linkami 15 a 29 a vystoupíte na zastávce Univerzitní koleje nebo U Terstu. Odtamtud byste už koleje měli víceméně vidět - na kopci.Nebo můžete jet linkou 19 a vystoupit na zastávce Březová alej nebo Lesní správa, z nich z kopce dolů a koleje neminete.

Jak jezdit MHD, za kolik, pořízení lítačky

[editovat] Autem

Pokud nevíte kde přesně harcovské koleje najít, pomůže Vám Tato mapka. Pokud pojedete od Turnova po dálnici, uvidíte sjezd na Jablonec, tam můžete sjet, na konci téhle spojky vyjet z kruháče druhým výjezdem směr Librec - Starý Harcov, u benzínky se pak dáte z hlavní doprava a cestou dolů z toho kopce už koleje uvidíte, pokud ne, tak dole na křižovatce doleva a pak druhá doprava.

Neboo můžete sjet z dálnice na centrum, dostanete se k Babylonu, kde pojdete dál po hlavní dolů. Dojedete až k semaforům, na kterých se dáte vlevo. Dojedete na kruhák na kterém vyjedete třetím výjezdem (po levé straně budete mít prodejnu LIDL). Dojedete na další světla, která jsou hned těsně za sebou. Na prvních pojedete rovně, a na druhých doleva (!!! doleva vedou 2 cesty, jedna rovně a druhá do kopečka, vy musíte jet po té rovné !!!). Budete projíždět kolem přehrady, kterou celou objedete(Zase tak velká není). Na další křižovatce se dáte vpravo, a po levé straně už uvidíte areál harcovských kolejí!

Při příjezdu můžete narazit na uzamčenou bránu před bloky "B" a "F". Klíče si lze vyzvednout na těchto vrátnicích proti kolejce, ISICu nebo občance.

[editovat] Služby a možnosti, které jsou součástí ubytování

[editovat] Internet

Na každém pokoji jsou k dispozici dvě síťové zásuvky, je jen na spolubydlících jak se dohodnou na jejich využití.

Připojení k sítí je na první pohled poněkud komplikovanější. Je třeba nastavit si autentizační mechanizmus radius. A pak se přihlašujete pomocí svého přiděleného uživatelského jména z Liane. Více informací na [1]. Pokud si nevíte rady, doporučuji poprosit někoho z vyššího ročníku (nejlépe oboru IT fakulty mechatroniky :) ). ...PS: Nezapomeňte poděkovat třeba lahvinkou vínka či etylalkoholu. :)

[editovat] Parkování

Parkování v areálu Harcov nebývá problém. Parkoviště je jen před kolejí, tak za ní (nebo spíš pod ní). Parkování je zcela zdarma.

U vjezdů na horní parkoviště jsou brány (u bloku B a F), které se na noc zavírají (nebo měly by) na zámek. Pokud budete potřebovat v těchto hodinách do areálu vjet nebo vyjet, dostanete na vrátnici bloku B nebo F proti kolejce zapůjčen klíč.

[editovat] Střecha

Bloky A, B, C mají jednu zajímavost a to takovou, že je možné jít volně na terasovitou střechu. Dveře na střechu jsou vždy na konci chodby od čtvrtého patra výše. Terasy jsou pro studenty volně otevřené při pěkném (teplém) počasí většinou 8-22h. Pokud bude hezky a nebude otevřeno, můžete požádat vrátnou, aby Vám dveře odemkla.

Běžně se tu opaluje, povaluje, případně učí,... A po večerech v létě samozřejmě popíjí :)

[editovat] Výpůjčka vysavače

Za cca 16 Kč/hod si na každé vrátnici můžete vypůjčit vysavač. (vemte si s sebou kolejenku).

[editovat] Praní prádla

Na vrátnicích Vám též mohou vypůjčit klíče od prádelny (za nějakou tu kačku), která obsahuje automatické pračky. Též si můžete vypůjčit klíče od sušárny (tentokrát zdarma). Na vrátnici mají k dispozici též na půjčení žehličku. U ubytovatelky si též můžete na celý rok vypůjčit skládací sušák na prádlo.

Zkušenost z bloku B: Přišlo mi, že sušárna je nejstudenější a nejvlhčí místnost z celého bloku. Pokud spěcháte, doporučuji spíš rozvěšet věci k uschnutí na pokoji (tedy pokud spolubydlící dovolí).


[editovat] Úschova věcí během prázdnin

Na prázdniny bývá možnost uschovat si svoje věci někde na koleji, abyste je nemuseli tahat domů a pak zase zpět. O úschovu se většinou postarají někteří studenti, kteří dostanou od kolejí zapůjčenou nějakou místnost, do které jim pak zabalené věci můžete donést a za pár desetikorun se o ně postarají a po prázdninách Vám je zase vydají. Bližsí informace bývají před prázdninami na fóru kolejí.