Knihovna

Z TULipedia

Přejít na: navigace, hledání

U vstupu do knihovny v budově H je klasický turniket. Přiložíte ISICa a turniket Vás pustí. Nejdříve si ale ISICa musíte pro vstup do knihovny aktivovat. To spočívá v tom, že zajdete vedle k pultíku a poprosíte paní o registraci. Ona vám dá jen vyplnit nějaký malý formulář a hned potom bude ISIC fungovat.

Do knihovny je zakázáno brát si batohy, bundy, apod. Těsně před vstupem jsou pro Vás připravené skříňky s klíčky, kam si můžete věci uschovat.

Je možnost mít půjčených pouze 10 titulů. (Ale pozor: většina knih je pouze prezenčních, takže pěkně studovat ve studovně.) Přes internet je možno si titul 2 x prodloužit (nejlepší je dělat to až ve středu po půlnoci, protože upomínky se tisknou až ve středu ráno.) Většina knížek z anglické knihovny je jen 5denních. Pokud budete studovat na katedře anglického jazyka (KAJ), tak je nutno se do knihovny zaregistrovat. Je to jedna z podmínek předmětu úvod do jazyka (Study skills). Anglická knihovna sídlí v patře mínus jedna, tam je také francouzská a možnost dívat se na diplomové (závěrečné) práce na počítači v pdf souborech.