Kolej Harcov

Z TULipedia

Přejít na: navigace, hledání

Obsah

Popis

Koleje umístěné v městské části Harcov ubytují větší část studentů. Celý areál se skládá ze 6 bloků (budov), které jsou označeny písmeny A až F.

Pár fotografíí http://letniubytovani.tul.cz/cs/o-nas/

Jak se ubytovat (první den na koleji)

Studenti prvních ročníků mají nástup na koleje v neděli, 21.září od 8:00 do 17:00. Informace o přidělené koleje naleznete na této stránce kolejí informaci. Podle těchto informací se stačí nahlásit na vrátnici bloku na kterém budete bydlet, kde dostanete smlouvu o ubytování, kolejku a povlečení. Na nástup na koleje si nezapomeňte přinést 1 fotografii (na kolejku) a občanský průkaz.

Co si vzít s sebou na Harcov

V základní výbavě pokojů je:

  • postel(přistýlka) na kterou dostaneš povlečení, deku a polštář
  • stůl se židlí (přistýlkáři na A,B,C je nemají)
  • WC (na WC je pouze štětka, takže papír, čistící prostředky atd. musíš mit svý)
  • sprcha (tady platí to samý - hygienický potřeby musiš mit svý)
  • kuchyňka - v kuchyňce je pouze 2plotýnkový vařič, lednička a dřez na mytí nádobí, takže veškeré nádobí si musiš přinýst :-) (Mikrovlnku, varnou konvice a nic podobnýho tu nenajdeš)
  • koš, lopátka, smeták, kýbl (hadr na stírání v buňce neni)
  • všude je hromada skříní, do kterejch se dá uložit fůra věcí, jen jsou některý místa poměrně vysoko
  • vysavač na buňce není, ale je možnost si ho asi za 15 peněz vypůjčit na vrátnici


Základní potraviny si můžeš koupit dole v menze nebo v jednom z přilehlých obchůdků cestou ze školy (Vendulka,COOP, atd.). Hned za menzou stoji mobilní obchůdek s čertvým pečivem (rohlíky, chleba, šátečky, koblihy, koláče, atd.).

Jak se na harcov dostat

Vlakem či autobusem

Z vlakového či autobusového nádraží dojeďte tramvají 2 nebo 3 (směr Lidové sady) na stanici Fugnerova a odtud se autobusem na koleje dostanete linkami 15 a 29 a vystoupíte na zastávce Přehrada nebo U Terstu. Odtamtud by jste už koleje měli víceméně vidět.Nebo můžete jet linkou 19 a vystoupit na zastávce Březová alej nebo Lesní správa.

Abys mohl využívat MHD, musíš si zajistit lítačku, jezdit na lístky vyjde dost draho. Lítačku dneska můžeš mít už jen elektronickou, buďto si necháš nahrát aplikaci na isica, kterýho si uděláš ve škole, nebo si ve městě zařídíš Libereckou městskou kartu (info na http://www.citycard.cz). Měsíční lítačka Tě pak vyjde na 250 resp. 240 Kč. Další informace Ti sdělí na informacích a terminálech MHD na Fügnerce, nebo je nalezneš na stránce http://www.dpml.cz. Jízda bez lítačky či lístku a s revizorem Tě vyjde na 600 Kč!

Jízdní řády liberecké MHD najdeš taky na IDOSu (http://www.idos.cz/) nebo si je můžeš stáhnout jako offline aplikaci do mobilu na http://thorin.wz.cz/.

Autem

Pokud nevíte kde přesně harcovské koleje najít, pomůže Vám Tato mapka. Pokud pojedete od Turnova po dálnici, uvidíte sjezd na Jablonec, a hned po něm je další sjezd(tuším že na centrum) a na něm sjedete, dostanete se k Babylonu, kde se dáte vpravo. Dojedete až k semaforům, na kterých se dáte vlevo. Dojedete na kruhák na kterém se dáte rovně (po levé straně budete mít prodejnu LIDL). Dojedete na další světla, která jsou hned těsně za sebou. Na prvních pojedete rovně, a na druhých doleva (!!! doleva vedou 2 cesty, jedna rovně a druhá do kopečka, vy musíte jet po té rovné !!!). Budete projíždět kolem přehrady, kterou celou objedete(Zase tak velká není). Na další křižovatce se dáte vpravo, a po levé straně už uvidíte areál harcovských kolejí!

Internet

Každý student ubytovaný na posteli (nikoliv na přistýlce) má k dispozici jednu ethernetovou zásuvku pro přístup do sítě univerzity a do Internetu.

Internet na přistýlce

Na všech blocích jsou pouze 2 zásuvky na pokoji. Lidé na přistýlce tedy přístup k internetu nemají (mají-li štěstí mohou použít připojení do LIANE prostřednictvím Wifi sítě eduroam). Ke každé zásuvce je k dispozici pouze jedna IP adresa. Připojením switche si tedy nepomůžete. Je třeba připojit router s překladem adres (NATem). Nicméně každý ubytovaný plně zodpovídá za to, jak internet využívá. Pokud Vás, jako přistýlkáře, spolubydlící zatím neznají, počítejte s tím tedy, že možná nebudou moc ochotní se s Vámi o svojí konektivitu podělit. Není povoleno instalovat vlastní router s Wifi.

Parkování

Parkování v areálu Harcov nebývá problém. Parkoviště je jen před kolejí, tak za ní (nebo spíš pod ní). Parkování je zcela zdarma.

U vjezdů na horní parkoviště jsou brány (u bloku B a F), které se na noc zavírají (nebo měly by) na zámek. Pokud budete potřebovat v těchto hodinách do areálu vjet nebo vyjet, dostanete na vrátnici bloku B nebo F proti kolejence zapůjčen klíč.